Op donderdag 30 juli vindt er weer een gezellig Café van Toen en Nu plaats in de Stal van het Streekmuseum Krimpenerwaard. U bent van harte welkom van 10.00 tot 12.00 uur. Deze editie gaat over verzamelen. Bij het Streekmuseum is de tijdelijke tentoonstelling ‘Verzameldrang – de kunst van het verzamelen’ te zien. Hierin presenteren 14 lokale verzamelaars hun collectie. Denk aan theepotten, vintage tassen, atlassen en ansichtkaarten.
Het eerste uur vertelt Maud Brouwers, medewerker tentoonstellingen bij het museum, u meer over het onderwerp en is er gelegenheid om de tentoonstelling te bezoeken. Vervolgens geeft één van de verzamelaars vanaf 11 uur een lezing over haar verzameling. Nina Melching-Verhoef vertelt meer over haar bijzondere verzameling antieke knopen.
Knopenverzamelaars zijn vooral opzoek naar de 18e-eeuwse knopen. Dat zijn vaak kleine, handgeschilderde kunstwerkjes vol vakmanschap en detail. Voor Nina gaat het daarbij niet alleen om de knoop, maar ook om het verhaal en de geschiedenis die erachter zo’n klein object zit. Ze kan nog steeds verwonderd raken door het ambacht en de creativiteit. “Het is onvoorstelbaar hoeveel variatie er in zo’n klein object kan zitten.”
Het Café van Toen en Nu is altijd een gezellige ochtend waarbij samenkomen centraal staat. Onder het genot van een kopje koffie of thee hebben we het over leuke onderwerpen van vroeger en nu.
Dit project is een samenwerking tussen het Streekmuseum Krimpenerwaard, Bibliotheek aan den IJssel en KrimpenWijzer.